Psychopaci – jak ich zidentyfikować i czy wszyscy to przestępcy? – prof. Daniel Boduszek

[ad_1]

Bardzo ciekawy wykład prof. Daniela Boduszek. Psychopaci jak ich zidentyfikować?
Obejrzyjcie. Może kiedyś uda Wam się uniknąć manipulacji, kłamst, oszustwa. Może uda Wam się uciec ze związku, w którym jesteście ofiarami?

Statystyki mówią różnie, ale pan Profesor twierdzi, że 1 na 100 osób jest psychopatą. To nie są ludzie, którzy trafiają tylko do więzienia. Często są to ludzie na stanowiskach tj. Wysoko usytuowani biznesmeni, lekarze, dyrektorzy itp. Często są ponad przeciętnie inteligentni, czarując swoją ofiarę. Dlatego ciężko jest ich odsunąć od swojego życia.

Jeśli myślisz, że ktoś w twoim otoczeniu, zupełnie nieuwzględniania uczuć i potrzeb innych ludzi;
lekceważy autorytety i ogólnie przyjęte zasady oraz normy;
Jest nałogowym kłamcom;
Umie manipulować innymi ludźmi – psychopaci są w stanie zrobić wszystko, byle tylko osiągnąć jakieś korzyści dla siebie;
Nie odczuwa lęku ani strachu;
nie odczuwa odpowiedzialności we wszelkich życiowych sytuacjach;
Ma przekonanie o swojej wyjątkowości i związane z tym to, że psychopaci prezentują wyjątkowego stopnia tendencję do obwiniania innych ludzi (skoro oni sami są tak idealni, to wszelkie niepowodzenia nie są ich winą, a odpowiedzialni za nie są właśnie inni ludzie);
Ma niską tolerancję frustracji, łatwo popada w gniew i przejawia zachowania agresywne;
Ma doskonałą umiejętność usprawiedliwiania swoich zachowań – nieważne, jak podłego zachowania podejmie się psychopata, człowiek ten zawsze będzie w stanie samego siebie wytłumaczyć i zracjonalizować swoje postępowanie.

…uwolnij się już dziś zadbaj o siebie. Nie jesteś sam/ sama, masz wiele bliskich Ci osób które Ci pomogą.

Serdeczności,

Centrum E-Moc-Ja


[ad_2]

Source