„Otrzymałeś jedynie odrobinę szaleństwa. Nie możesz jej stracić”. Robin William…

[ad_1]
„Otrzymałeś jedynie odrobinę szaleństwa. Nie możesz jej stracić”.

Robin Williams

Jesteśmy obdarzeni twórczym myśleniem, ale niestety tak rzadko z niego korzystamy. Uwikłani w codzienne obowiązki i sprawunki, zapominamy o kreatywności, która każde nasze działanie czyni wyjątkowym. Jedynym w swoim rodzaju.

Najczęściej zatracamy umiejętność twórczego myślenia już w dzieciństwie, gdy na każdym kroku słyszymy, że mamy się nie wygłupiać i postępować tak jak wszyscy inni. Malować tak jak inne dzieci, bawić się w ustalone zabawy, ubierać się tak jak pozostali. Być tak jak inni. Z drugiej strony każda nasza dziecięca próba zmierzenia się z jakimś problemem samodzielnie kończy się podsuniętym nam przez dorosłych gotowym rozwiązaniem. Utartym i wypróbowanym przez innych.

Jak cudownie wyglądałby świat i nasze życie, gdybyśmy nigdy nie utracili tej iskierki szaleństwa o której wspominał Robin Williams? Do jak niezwykłych rzeczy moglibyśmy dojść?

Jest jednak światełko w tunelu. Trening uważności pozwala nam być tu i teraz. Zamiast stosować utarte ścieżki, zauważać faktyczne wyzwanie i dochodzić do własnych rozwiązań.

Pamiętajmy o kreatywności. Nie traćmy tej odrobiny szaleństwa.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności.

A Wy? Jak na codzień przejawiacie kreatywne myślenie?

#bycietuiteraz #swietokreatywnosci #mindfulness #psychoterapia


[ad_2]

Source