Aleksandra Zdancewicz

Psycholog i Psychoterapeutka

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii osób dorosłych i młodzieży. Obecnie współpracuję z Centrum E-Moc-Ja w Warszawie, Centrum Psychologicznym Syntonia w Warszawie, pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Błoniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).


Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, korzystając z metod, których skuteczność została w pełni potwierdzona w badaniach naukowych.


Specjalizuję się w psychoterapii osób doświadczających:

  • zaburzeń nastroju,
  • zaburzeń odżywiania,
  • zaburzeń lękowych,
  • problemów psychosomatycznych,
  • trudności w radzeniu sobie ze stresem,
  •  trudności w relacjach,
  • udzielam konsultacji wychowawczych rodzicom i opiekunom


WYKSZTAŁCENIE
Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
W celu podnoszenia własnych kwalifikacji oraz doskonalenia warsztatu systematycznie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję superwizji.


Na co dzień często ulegamy presji, podejmujemy decyzje szybciej, niż byśmy tego chcieli. Dajemy się porwać biegnącemu tłumowi. W efekcie poświęcamy kolejne dni swojego życia na walkę o rzeczy, sprawy, których rzeczywistej wartości nie znamy. Wspinamy się po drabinie: noga za nogą, stopień po stopniu, dzień za dniem, tydzień za tygodniem…wierzymy, że nasz trud się opłaci, dotrzemy do celu, który da nam spełnienie. Czasami jednak zapominamy sprawdzić, czy wybraliśmy drabinę przystawioną do odpowiedniej “ściany”…
Psychoterapia to okazja do tego, żeby przystanąć, spotkać się ze sobą, wysłuchać siebie, a później ruszyć w dalszą drogę, w świadomie i samodzielnie wybranym kierunku. Jeśli jesteś na rozdrożu. Twoje myśli są źródłem cierpienia. Odczuwasz emocje, które Cię niepokoją. Szukasz celu, albo drogi to niego. Nie wiesz, co myśleć o tym, co myślisz. Robisz coś, czego nie chcesz… Przypomnij sobie, że możesz się zatrzymać…
Zapraszam do wspólnej pracy.