To jedna z moich ulubionych rzeźb Tomasza Górnickiego, Tomasz Górnicki którą…

[ad_1]
To jedna z moich ulubionych rzeźb Tomasza Górnickiego, Tomasz Górnicki którą pozwolił mi w maju sfotografować w swoim atelier. Oddaje (także) stan, kiedy nasze ciało chce nas opuścić.

Mój epizod depresyjny – tak to nazywam, bo udało mi się w 1,5 miesiąca przy pomocy fachowca z nim poradzić – nie polegał na zwiększonym lęku. Mój organizm nie produkuje lęku (odkryłem to wiele lat temu). Polegał na tym, że czułem nieprawdopodobne fizyczne przygnębienie. Jakby ciało odmawiało życia. Każda komórka chciałaby wywrócić się na lewą stronę, oddzielić, wskoczyć do muszli klozetowej i spuścić po sobie wodę. Przygnębienie, które zamieszkuje w ciele.

Depresja różnie wygląda u różnych osób. Jest niezależna od stanu konta, posiadanej rodziny i sukcesów życiowych. Może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego.

Depresja istnieje i jest chorobą – nie jest mitem, wymysłem, czy lenistwem!

☘️ Według WHO na depresję cierpi 1,5 mln Polaków!

☘️ Osoby chore na kliniczną depresję z reguły nie mogą „wziąć się w garść” – a taki komunikat często słyszą od bliskich. To błąd!

☘️ Depresja jest chorobą uleczalną – leczy się ją za pomocą farmakologii i psychoterapii. Diagnozować depresję powinien wyłącznie psychiatra.

☘️ O depresji trzeba mówić! Ponad 75% Polaków uważa, że depresja jest chorobą wstydliwą. Wstydem jest tylko ignorancja i niewiedza.

☘️ Jeśli Ty też tak uważasz to wejdź na www.thepresja.pl/ABCDEpresji – dowiedz się więcej i stań się częścią akcji.

Lub tu: The Presja


[ad_2]

Source