Zuzanna Ingielewicz

Psycholog, psychodietetyk

Jestem psychodietetykiem i żadna trudność w dochodzeniu do upragnionego celu nie jest mi obca. Jeśli Twoim celem jest zdrowe i satysfakcjonujące życie, chętnie pomogę ci do niego dojść. Zrobimy to razem i w taki sposób, że odchudzanie lub uporanie się z zaburzeniami odżywiania przestanie być czymś strasznym i nieprzyjemnym. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na odzyskanie przyjemności płynącej ze zdrowego trybu życia. Zapominamy o liczeniu kalorii i ogromnym poczuciu winy płynącym z każdego przekroczonego limitu kalorycznego. Chowamy do szafy wagę i centymetr krawiecki. Przestajemy koncentrować się jedynie na osiągnięciu celu a zaglądamy wgłąb siebie i uczymy się czerpać przyjemność z dbania o siebie. By zadbać o ciało trzeba najpierw zadbać o swoje wewnętrzne JA. Podczas spotkań pracujemy nad odpowiednim wyznaczeniu celów oraz opracowaniu takich metod dojścia do ich osiągnięcia, by zmiana następowała naturalnie i niejako w zgodzie z nami samymi.


Pracuję online oraz stacjonarnie. Prowadzę spotkania indywidualne oraz spotkania dla par i rodzin.
Studiowałam psychologię społeczną na Uniwersytecie SWPS. Kończę studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka. Mając świadomość wpływu jaki na proces odchudzania oraz dochodzenia do zdrowia mają na nas zarówno kwestie motywacji jak i uważności oraz ukryte w nas schematy psychologiczne, nadal kształcę się i rozwijam swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów.


Gdy byłam nastolatką uwielbiałam pływać. Potrafiłam zerwać się na równe nogi o 5 nad ranem by jeszcze przed lekcjami w szkole udać się na basen. Wystarczył jeden niepochlebny komentarz rówieśnika dotyczący moich ud, bym z dnia na dzień przestała odwiedzać pływalnię. Dopiero w dorosłym życiu zrozumiałam, jak bardzo kruchą konstrukcją jest nasza samoocena i jak łatwo ją zburzyć. Psychologia daje nam jednak sposoby i konkretne metody na odbudowanie tego, co kiedyś uległo zburzeniu. Wystarczy odrobina chęci, uważność i odpowiedni przewodnik, który poprowadzi nas ścieżką do wymarzonej zmiany.

W swojej pracy pomagam osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, ortoreksja, otyłość), osobom z nadwagą chcącym skutecznie przeprowadzić proces odchudzania, jak również osobom chcącym zmienić coś w swoim życiu na lepsze i potrzebującym doświadczonego przewodnika, który pomoże im po pierwsze zdefiniować czym jest upragniona zmiana, a po drugie wybrać konkretne sposoby osiągnięcia tejże zmiany.

Na spotkaniach wykorzystujemy metody pracy proponowane przez Terapię Dialektyczno Behawioralną oraz Poznawczo-Behawioralną. Pracujemy nad określaniem celu, planowaniem możliwych ścieżek dojścia do jego osiągnięcia ale również nad uważnością i regulacją emocji.


Prywatnie uwielbiam gotować, dbać o ogród i spędzać czas na świeżym powietrzu w towarzystwie moich bliskich i ukochanych psów.


Pamiętaj. Drogi, które przeszedłeś do tej pory widoczne są w zdartych podeszwach butów i kurzu pokrywającym twoją twarz. Usiądź. Weź głęboki oddech. Zatrzymaj się na chwilę i rozejrzyj, by ocenić dokąd dalej zamierzasz pójść. Następnie załóż nowe buty, obmyj twarz i ruszaj dalej. Przed tobą cudowne widoki.


Cennik
Pierwsza konsultacja: 150 zł
Kolejne spotkania: 120 zł
Spotkanie rodzinne/spotkanie dla par: 180 zł
Pakiet pierwsza konsultacja i 4 spotkania: 500 zł